BPD Magazine #23

Bijdrage voor de toekomst van de woningmarkt
De komende vijf jaar moeten er in Nederland een miljoen woningen worden gebouwd, waarvan een derde middenhuurwoningen. Tegelijkertijd haken door veranderde regelgeving steeds meer private investeerders af. Daar past maar één antwoord op. De middenhuursector moet in heel Nederland een boost krijgen, vinden Harm Janssen, CEO van BPD Europe, en Carlo van Kemenade, lid van de groepsdirectie van Rabobank en verantwoordelijk voor de Nederlandse retailorganisatie van de bank.
Als we nu niets doen, zitten we over tien jaar nog steeds met de vraag waarom er zo weinig betaalbare woningen zijn

Bouwen aan groepsgevoel
Het is belangrijker dan ooit om de sociale cohesie in de samenleving te versterken. Het percentage eenzame Nederlanders stijgt. De inrichting van de leefomgeving speelt daarin een grote rol. Dit vraagt om een maatwerkproces dat zich over vele jaren uitstrekt, aldus Jeroen Pronk, onderzoeker gezonde leefomgeving bij TNO. ‘Het is meer dan een bankje en een groenstrook.'
Het hoofdstuk sociale cohesie is niet afgesloten na de herinrichting van een gebied

Maatschappelijk vastgoed heeft als doel het creëren van maatschappelijke en sociale meerwaarde in leefomgevingen. De gebouwen hebben een publieke functie en voorzien in ruimte voor onderwijs, ontmoeting, gezondheidszorg en sport.
U leest meer over maatschappelijk vastgoed in het themadossier.

Sleutels voor verbetering kwaliteit oppervlaktewater
Vijfentwintig jaar geleden is afgesproken dat de waterkwaliteit in de landen van de Europese Unie in 2027 sterk verbeterd moet zijn. Experts verwachten dat het Nederland niet gaat lukken om dan te voldoen aan de Europese Kaderrichtlijn Water. Hoe komt dat? En kunnen gebiedsontwikkelaars een bijdrage leveren aan het verbeteren van de kwaliteit van het oppervlaktewater? Experts vertellen hoe het beter kan.
We vinden waterkwaliteit niet belangrijk genoeg, waardoor we vooral bezig zijn met achteraf repareren

Een voedselbos maakt het leven in de stad zoveel leuker
Een eetbare woonwijk. Dat klinkt als een sprookje. Integendeel: het is hard werken, van aanleg tot onderhoud, weet voedselbosexpert Xavier San Giorgi. Maar dan heb je ook wat. ‘Een voedselbos is volgens goed voor de hele samenleving.'
Een voedselbos maakt het leven in de stad zoveel leuker